Papież zawierzył Matce Bożej podróż do Afryki

Dziś po południu, jak zwykle przed zagranicznymi pielgrzymkami, papież Franciszek pojechał do bazyliki Matki Bożej Większej, aby pomodlić się przed ikoną Matki Bożej Salus Populi Romani i powierzyć jej swoją zbliżającą się podróż apostolską do Afryki.

fot. Vatican news/Twitter.com

W dniach 31 stycznia – 3 lutego Franciszek będzie przebywał w Demokratycznej Republice Konga, a w dniach 3-5 lutego w Sudanie Południowym. O dzisiejszej wizycie papieża Franciszka w bazylice Santa Maria Maggiore poinformował oficjalny portal Watykanu, vaticannews.va na swoim Twitterze.

Jorge Mario Bergoglio, zanim został wybrany biskupem Rzymu, gdy bywał w Rzymie, zawsze modlił się przed ikoną Salus Populi Romani. Dzień po wyborze Franciszek udał się do bazyliki Santa Maria Maggiore, gdzie w dniach poprzedzających inaugurację konklawe także się modlił, ale 14 marca 2013 r. po raz pierwszy pojawił się tam w białej sutannie.

Reklama

Od momentu wyboru na papieża, Franciszek odbył takich oficjalnych wizyt już ponad sto. Ojciec Święty udaje się do bazyliki na modlitwę, przed wyjazdem, a następnie po powrocie, w ramach swoich zagranicznych podróży apostolskich.

Najczęściej odwiedzane miejsce przez papieża

Według kroniki prowadzonej przez bazylikę, do tej listy publicznie zarejestrowanych oficjalnych wizyt należy dodać także inne okazje, w których papież Bergoglio składał prywatne wizyty, przybywając do bazyliki.

Ogół wizyt Ojca Świętego, także tych prywatnych i nieznanych, sprawia, że ta słynna rzymska świątynia poświęcona Matce Bożej jest najczęściej odwiedzanym miejscem przez Następcę Piotra w całej historii papiestwa.

Reklama

pa, KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę