Nasze projekty

Papież zachęca do modlitwy za parafie. „Przemyślmy wszyscy na nowo styl naszych wspólnot”

"Parafie powinny być bliskimi wspólnotami, bez biurokracji, skupionymi na ludziach i miejscem, gdzie można otrzymać dar sakramentów" - podkreśla papież Franciszek w intencji modlitewnej na luty, w której zachęca do modlitwy za parafie.

fot. Beyond Faith CR/Cathopic

Intencji towarzyszy film przygotowany przez Światowej Sieci Modlitwy Papieża przedstawiający różne wymiary życia parafialnego w wielu zakątkach świata.

Czasem myślę, że na drzwiach parafii powinniśmy umieścić tabliczkę z napisem «wstęp wolny». Parafie powinny być bliskimi wspólnotami, bez biurokracji, skupionymi na ludziach i miejscem, gdzie można otrzymać dar sakramentów. Muszą one ponownie stać się szkołami służby i hojności, których drzwi są zawsze otwarte dla wykluczonych. I dla tych, którzy zostali włączeni. Dla wszystkich – mówi papież Franciszek.

Przekonuje, że „parafie to nie kluby dla nielicznych, które dają określoną przynależność społeczną”. Proszę, bądźmy odważni. Przemyślmy wszyscy na nowo styl naszych wspólnot parafialnych. Módlmy się, aby parafie, stawiając w centrum komunię, komunię ludzi, komunię kościelną, były coraz bardziej wspólnotami wiary, braterstwa i przyjmowania najbardziej potrzebujących – apeluje Ojciec Święty.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę