Nasze projekty

Papież: wspinanie się w górę, to zdobywanie Nieba!

"Służenie nie jest łatwe, a pomoc kosztuje, czego doświadczamy także my, w zmęczeniu, cierpliwości i zmartwieniach, które pociąga za sobą troska o innych. Jest to trudne, ale to wspinanie się w górę, to zdobywanie Nieba!" – powiedział papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Anioł Pański”. Ojciec święty wezwał także wiernych do modlitwy o pokój na świecie, a szczególnie na Ukrainie.

fot. Vatican News/YouTube

Ojciec Święty przypomniał, że dzisiejsza Ewangelia ukazuje nam Maryję śpieszącą z pomocą swojej kuzynce Elżbiecie i proklamującą tam radosny kantyk Magnificat. Charakteryzuje ją, podobnie jak Jezusa, służba bliźniemu i uwielbienie Boga. Są to dwa istnienia, których tajemnicą jest służba i uwielbienie.

Franciszek zwrócił uwagę, że właśnie wtedy, gdy uniżamy się, żeby służyć naszym braciom, wznosimy się w górę. Służenie jednak nie jest łatwe, a pomoc kosztuje, czego doświadczamy także my, w zmęczeniu, cierpliwości i zmartwieniach, które pociąga za sobą troska o innych. Jest to trudne, ale to wspinanie się w górę, to zdobywanie Nieba! – stwierdził papież.

Czytaj także >>> Prymas Polak: „Kościół to nie miejsce na agitację polityczną. Zasada ta dotyczy Jasnej Góry, Lichenia, Gniezna i każdej świątyni bez wyjątku”

Reklama

„Uwielbienie jest jak drabina”

Wskazał, że służba może być bezowocna bez uwielbienia Boga. Kiedy Maryja wchodzi do domu swojej kuzynki, wychwala Pana. Uwielbienie jest jak drabina: podnosi w górę serca. Chwalenie podnosi na duchu i przezwycięża pokusę załamania się. (…) Jak dobrze jest chwalić Boga każdego dnia, a także innych! Jak dobrze jest żyć wdzięcznością i błogosławieństwem zamiast żalu i narzekania, wznosić spojrzenie w górę zamiast się dąsać! – tłumaczył Franciszek.

Pytał, czy przeżywamy swoją pracą i zajęcia codzienne w duchu służby, czy poświęcamy się komuś bezinteresownie, nie szukając doraźnych korzyści, a także czy, jak Maryja, potrafimy radować się w Bogu, czy modlimy się błogosławiąc Pana, a po uwielbieniu Go, czy szerzymy Jego radość pośród osób, które spotykamy.

Papież wezwał do modlitwy o pokój

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty wezwał dziś do modlitwy w intencji pokoju na Ukrainie i na całym świecie.

Reklama

Dziś zawierzamy Maryi Wniebowziętej błaganie o pokój na Ukrainie i we wszystkich regionach rozdartych wojną. Jest ich niestety wiele. Zgiełk broni tłumi próby dialogu, prawo siły przeważa nad siłą prawa. Ale nie zniechęcajmy się. Nadal żywmy nadzieję i trwajmy na modlitwie, ponieważ Bóg jest tym, który kieruje historią. Oby nas wysłuchał.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę