Nasze projekty

Papież wraca do zdrowia po operacji. Najnowsze informacje z kliniki Gemelli

Papież Franciszek wraca do zdrowia po operacji, którą przeszedł w niedzielny wieczór. „Postępy są regularne i zadowalające” – przekazał Watykan.

Cathopic/Bob WIlson

Postępy w dochodzeniu do siebie po operacji papież Franciszka są nadal regularne i zadowalające. Ojciec Święty je regularnie. Zakończono leczenie infuzyjne (podawanie leków przez kroplówkę – przyp.red.)” – przekazał Watykan.

Jak czytamy w komunikacie, badanie histopatologiczne potwierdziło u papieża ciężkie zwężenie uchyłkowe z objawami zapalenia uchyłków.

„Papież jest poruszony wszystkimi wiadomościami, które w tych dniach napływają. Wyraża swoją wdzięczność za bliskość i modlitwę” – przekazał Watykan.

Reklama
Reklama

Planowana operacja papieża

Franciszek w niedzielny wieczór przeszedł operację z powodu zwężenia uchyłku jelita grubego. Jak informował wcześniej rzecznik Matteo Bruni, zabieg zniósł dobrze, ale w szpitalu pozostanie około siedmiu dni.

Franciszek zajmuje pokój, w którym siedem razy przebywał Jan Paweł II. To także drugi po Polaku papież, który jest hospitalizowanym w klinice Gemelii. Nad bezpieczeństwem i spokojem papieża czuwa żandarmeria watykańska i policja.

ag/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę