Papież spotkał się z przedstawicielami ukraińskiej Caritas

"Jesteśmy bardzo wdzięczni, że Ojciec Święty przyjął ks. Wiaczesława Hryniewicza i Tatianę Stawnychy z Caritas Spes oraz Caritas Ukraina" – poinformowała na swoim koncie Twitter Caritas Internationalis.

fot. Caritas/Twitter.com

Do spotkania przedstawicieli ukraińskiego Caritasu z papieżem Franciszek doszło w niedzielę. Poinformowała o tym na Twitterze Caritas Internationalis.

Jutro o 11 rano będą oni rozmawiać o sytuacji humanitarnej na Ukrainie na konferencji Caritas Internationalis, która będzie transmitowana na żywo przez Vatican News.

Reklama
Reklama

Caritas-Spes, co po łacinie oznacza „Miłość” i „Nadzieja”, jest misją charytatywną Kościoła rzymskokatolickiego (obrządku łacińskiego) na Ukrainie. Została założona przez rzymskokatolickich biskupów Ukrainy w maju 1995 roku, a następnie zarejestrowana przez Państwowy Komitet do Spraw Religii we wrześniu 1996 roku. Caritas była pierwszą organizacją, która zaoferowała pomoc humanitarną po uniezależnieniu się Ukrainy od Związku Radzieckiego w 1991 roku.

Natomiast Caritas Ukraina rozpoczęła się w 1992 roku, i została ona założona przez wspólnoty greckokatolickie w celu rozprowadzania pomocy humanitarnej wśród ubogich rodzin. Jednak potrzeby społeczne wymusiły rozszerzenie działalności Caritas na Ukrainie, co doprowadziło do utworzenia w 1994 r. międzynarodowej fundacji charytatywnej Caritas Ukraina. Obecnie zajmuje się ona koordynacją działań organizacji charytatywnych prowadzonych przez lokalne ukraińskie Kościoły greckokatolickie oraz budowaniem współpracy z zagranicznymi oddziałami Caritas.

KAI, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę