Nasze projekty

Papież przyjął prezydenta Togo

Franciszek przyjął 28 stycznia w Watykanie prezydenta Togo Faure Essozimna Gnassingbé, który następnie spotkał się z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolinem i sekretarzem ds. stosunków z państwami abp. Paulem Richardem Gallagherem.

Komunikat Biura Prasowego stwierdza, że „w toku serdecznych rozmów stwierdzono istnienie dobrych stosunków między Stolicą Apostolską a Togo oraz perspektywy dalszego ich umocnienia”. Potwierdzono ponadto wkład katolików do rozwoju kraju i integralnego postępu narodu togolańskiego, zwłaszcza w dziedzinie oświaty. Wspomniano też o niektórych wyzwaniach, stojących przed krajami Afryki Zachodniej i Subsaharyjskiej, „podkreślając konieczność wspólnego zaangażowania na rzecz bezpieczeństwa i pokoju w tym regionie” – stwierdza komunikat watykański.

Niespełna 50-letni Faure Essozimna Gnassingbé sprawuje swój urząd od 7 kwietnia 2005, początkowo jako tymczasowy prezydent kraju, a od 24 tegoż miesiąca oficjalnie. 25 kwietnia 2015 objął stanowisko głowy państwa już w trzeciej kadencji. 8 kwietnia 2006 i 19 stycznia 2008 przyjął go na audiencji Benedykt XVI. Obecny szef państwa jest synem poprzedniego prezydenta Étienne’a Eyadémy Gnassingbé, który piastował ten urząd przez 38 lat, do śmierci w kwietniu 2005.

Reklama


kg (KAI) / Watykan

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite