Nasze projekty

Papież przeprosił za kradzież amazońskich figurek z rzymskiego kościoła

"Jako biskup diecezji rzymskiej - przepraszam tych, którzy poczuli się dotknięci" - powiedział papież Franciszek nawiązując do kradzieży amazońskich figurek i utopienie ich w Tybrze 21 października. Głos zabrał na początku kongregacji generalnej zgromadzenia Synodu Biskupów dla Amazonii.

Kilka dni temu z kościoła Santa Maria in Traspontina w Rzymie ktoś ukradł wystawione tam w związku z Synodem amazońskie figurki przedstawiające nagą, brzemienną kobietę wyobrażającą Pachamamę (Matkę Ziemię). 21 października odnaleziono je w Tybrze, w stanie niezniszczonym. Obecnie są w rękach karabinierów.

Prawdopodobnie sprawca zdarzenia uległ „medialnej wrzawie” i opinii, że wystawienie ich w kościele jest bałwochwalstwem.

Zabierając głos w tej sprawie papież Franciszek podkreślił, że wystawienie ich w kościele nie miało takiego charakteru i nie było oddawaniem kultu pogańskim bożkom. Przeprosił wszystkich, którzy poczuli się dotknięci tym incydentem. Poinformował też, że obecnie znajdują się w rękach włoskich karabinierów  i niewykluczone, że będą obecne na Mszy św. kończącej zgromadzenie Synodu Biskupów dla Amazonii.

Reklama

Papież skrytykował też „medialną wrzawę”, jaką wywołało to wydarzenie.

ad, KAI/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę