Nasze projekty

Papież przekazał pomoc dla Sudanu i Grecji. Powodzie i pożary spowodowały tam wiele strat

Franciszek przekazał 75 tys. dolarów na pomoc mieszkańcom Sudanu Południowego, którzy zostali poszkodowani przez powodzie. 50 tys. euro trafi natomiast do Grecji nawiedzonej przez katastrofalne pożary.

fot. Beyond Faith CR/ Cathopic

Ponad 12 tysięcy osób musiało opuścić swoje domy lub doznało poważnych strat materialnych z powodu ulewnych deszczy i powodzi, które nawiedziły Sudan Południowy.

„Ojciec Święty podjął decyzję o przekazaniu 75 tys. dolarów na działania i programy doraźne, mające na celu wsparcie ludności w dotkniętej klęską diecezji Malakal” – czytamy w komunikacie Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka, przekazanym przez biuro prasowe Stolicy Apostolskiej.

Pomoc trafi również do mieszkańców Grecji poszkodowanej przez pożary

Papież zdecydował również o przekazaniu 50 tys. euro na wsparcie mieszkańców Grecji, którzy ponieśli poważne straty z powodu katastrofalnych pożarów.

Reklama
Reklama

„Miały one miejsce na wyspie Evia, na półwyspie Attyka i w regionie Peloponezu, niszcząc ponad 100 tys. hektarów ziemi, pól i upraw. Kwota ta zostanie przeznaczona na działania promowane na tym obszarze przez Caritas Hellas” – poinformowała Dykasteria ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.

Pomoc przekazana przez papieża wyraża „uczucia duchowej bliskości i ojcowskiej otuchy papieża Franciszka wobec dotkniętych osób i terytoriów”. „Łączą się one z modlitwą i stanowią fragment pomocy, jaką niesie cały Kościół katolicki, a w którą zaangażowane są także liczne organizacje charytatywne” – poinformowano w komunikacie.

kh/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę