Papież prosi o modlitwę przed podróżą do Ameryki Południowej

„Proszę, abyście wszyscy towarzyszyli mi w modlitwie do Boga, aby błogosławił moje wizycie na kontynencie południowoamerykańskim”, powiedział papież podczas dzisiejszej modlitwy Anioł Pański na placu św. Piotra z okazji święta patronalnego świętych Piotra i Pawła

Franciszek przebywać będzie w Ameryce Południowej w dniach 5-12 lipca. W tym czasie odwiedzi Ekwador, Boliwię oraz Paragwaj. Pierwszym punktem dziewiątej wizyty zagranicznej papieża Franciszka będzie stolica Ekwadoru, Quito, gdzie przybędzie w najbliższą niedzielę 5 lipca.

Swoją radość ze spotkania z Ameryką Południową wyraził papież już wczoraj podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański. Serdecznie zwrócił się do kilkusetosobowej grupy mieszkających we Włoszech Boliwijczyków, którzy przybyli na plac św. Piotra w tradycyjnych strojach. Pielgrzymi przynieśli z sobą boliwijskie wizerunki Matki Bożej, w tym m.in. Dziewicy z Urcupina, Copacabana, Cotoca i Candelaria. – Za tydzień odwiedzę wasz kraj. Nich chroni was nasza Matka w niebie – mówił papież do zgromadzonych Boliwijczyków.

Na najbliższej modlitwie Anioł Pański papież spotka się z wiernymi 12 lipca w stolicy Paragwaju, Asunción. Modlitwę poprzedzi Msza św., na której organizatorzy oczekują nawet trzech milionów osób z Paragwaju oraz sąsiedzkiej Argentyny – rodzinnego kraju papieża Franciszka.

Reklama
Reklama

Inaczej niż zazwyczaj, modlitwę Anioł Pański w Paragwaju papież odmówi po hiszpańsku, a nie po łacinie. W najbliższą niedzielę 5 lipca, w czasie południowej modlitwy papież będzie już w drodze z lotniska Fiumicino w Rzymie do Quito.


ts / Watykan

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę