Nasze projekty

Papież powierzył Matce Bożej podróż apostolską do Mongolii

Papież Franciszek udał się w środę po południu do Bazyliki Santa Maria Maggiore, aby powierzyć swoją zbliżającą się podróż apostolską do Mongolii opiece Matki Bożej.

Fot.VaticanNewsPL/Twitter

Była to już 111. wizyta Ojca Świętego, pragnącego się pomodlić się przy obrazie Salus Populi Romani, jak to czyni przed lub po powrocie z podróży apostolskiej. Powierzył swoją zbliżającą się podróż apostolską do Mongolii opiece Najświętszej Maryi Panny.

„To upragniona wizyta”

Franciszek będzie pierwszym papieżem, który odwiedzi Mongolię. Jest to wizyta bardzo upragniona. Będzie to okazja, aby wziąć w ramiona Kościół niewielki liczebnie, ale tętniący wiarą i miłosierdziem. Będzie to również okazja do bliskiego spotkania ze szlachetnym, mądrym narodem o wielkiej tradycji religijnej, który będę miał zaszczyt poznać, zwłaszcza w kontekście wydarzenia międzyreligijnego – powiedział papież.

Reklama

Ojciec Święty wyruszy dziś wieczorem o 18. 30 do Ułan Bator, gdzie przybędzie o godz. 10.00 czasu lokalnego (4.00 czasu polskiego) i powróci do Rzymu w poniedziałek 4 września o 17.20.

Więcej o papieskiej pielgrzymce przeczytasz TUTAJ.

Reklama

KAI,zś/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę