Papież o odwołanej podróży do Afryki: „Proszę was o wybaczenie”

Papież Franciszek zwrócił się w niedzielę do mieszkańców Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego, przepraszając z powodu konieczności odwołania swej wizyty w tych krajach. "Proszę was o wybaczenie. Módlmy się wspólnie, abym z Bożą pomocą i opieką medyczną mógł jak najszybciej znaleźć się wśród was" - powiedział.

fot. Bob Wilson/cathopic.com

Papież do Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego miał pojechać w dniach 2-7 lipca, jednak w piątek Watykan ogłosił, że jest on zmuszony przełożyć planowaną podróż. Powodem był stan zdrowia Ojca Świętego i jego ciągły problem z kolanem.

ZOBACZ: Papież Franciszek nie pojedzie w lipcu do Afryki! Przez problemy z kolanem odwołuje podróż

W niedzielę tuż po modlitwie „Anioł Pański”, papież Franciszek zwrócił się z przeprosinami do mieszkańców afrykańskich krajów, które miał na początku lipca odwiedzić. Najmilsi, z wielką przykrością z powodu problemów z nogą musiałem przełożyć moją wizytę w waszych krajach, zaplanowaną na pierwsze dni lipca. Odczuwam doprawdy wielki żal, że musiałem przełożyć tę wizytę, na której tak bardzo mi zależy. Proszę was o wybaczenie. Módlmy się wspólnie, abym z Bożą pomocą i opieką medyczną mógł jak najszybciej znaleźć się wśród was. Jesteśmy dobrej myśli – powiedział.

Reklama
Reklama

pa, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę