Nasze projekty

Papież Franciszek spotkał się z drużyną piłkarską z Serie A

Przed audiencją ogólną Papież spotkał się dzisiaj z piłkarzami klubu Spezia, którzy wczoraj na stołecznym Stadionie Olimpijskim pokonali w pucharze Włoch Romę 4:2.

W trakcie spotkania Franciszek zwrócił uwagę, że w Argentynie tańczy się tango w rytmie muzyki na dwie czwarte. Nawiązał tym samym do wczorajszego rezultatu meczu i pogratulował drużynie przyjezdnej korzystnego wyniku.

Podziękował za wizytę i stwierdził, że bardzo ceni wysiłek młodych ludzi w sporcie, ponieważ jest on czymś cudownym, „wydobywa” to, co najlepsze mamy w środku. Trzymajcie się tego, ponieważ to doprowadzi cię to do wielkiej szlachetności. Dziękuję za świadectwo – podsumował Papież Franciszek.

Reklama
Reklama

Przedstawiciele klubu przekazali papieżowi koszulkę z numerem „1” i imieniem „Franciszek”, a także piłkę z podpisami wszystkich zawodników. Prywatna audiencja była naprawdę wielkim wzruszeniem i powodem do dumy. Papież Franciszek jest człowiekiem, który wykazuje wielki pokój i pogodę ducha – powiedział prezydent klubu Gabriele Volpi.

SPRAWDŹ: Franciszek apeluje o świat bez broni jądrowej

ag/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite