Papież do Polaków: Trwajcie w tradycji ojców

Do ofiarnej służby Ojczyźnie oraz wierności Ewangelii i ojczystej tradycji zachęcił Franciszek Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

Fot. Benhur Arcayan / Wik. Commons

„Witam serdecznie pielgrzymów polskich. Dzisiaj w Polsce obchodzicie Święto Niepodległości. W kontekście tego wydarzenia pragnę wspomnieć to, co powiedział św. Jan Paweł II: „Nie można bez Chrystusa zrozumieć dziejów Polski (Warszawa, 2 VI 1979). Służąc Ojczyźnie, trwajcie w wierności Ewangelii i tradycji Ojców. Niech Bóg błogosławi Polskę i każdego z was. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus” – powiedział Franciszek.

Papieską katechezę streścił po polsku ks. prałat Sławomir Nasiorowski z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej:

W dzisiejszej katechezie Ojciec Święty przypomniał, że cechą życia rodzinnego jest przebywanie razem, dzielenie się radością, dobrami, tworzenie wspólnoty. Szczególnym tego wyrazem jest rodzina zgromadzona przy domowym stole. To miejsce dzielenia się posiłkiem, uczuciami, przeżyciami, wydarzeniami. Takie chwile nie były obce Panu Jezusowi i Jego uczniom. Podczas spotkań przy stole nauczał a w czasie Ostatniej Wieczerzy ustanowił Eucharystię, znak duchowej komunii, jedności. Dla każdej rodziny Eucharystia jest szczególnym wyzwaniem. Uczestniczące w Niej rodziny mają okazję przezwyciężać podziały, budować pomosty akceptacji i miłości. Na wiele problemów, które przenikają rodzinę i wspólnotę ludzką trzeba nam spojrzeć przez tajemnicę Eucharystii. Niech przeniknie nas łaska tego sakramentu, by poprzez bliskość z Chrystusem wszyscy ludzie potrafili znaleźć zrozumienie jedność we własnej rodzinie i jedność z braćmi.

Reklama
Reklama

st (KAI) / Watykan

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę