Nasze projekty

Papież do młodych Polaków: bądźcie Jego świadkami!

„Postępujcie za miłosiernym Chrystusem, abyście, przyjmując waszych rówieśników podczas Światowych Dni Młodzieży, byli Jego autentycznymi świadkami” – powiedział Ojciec Święty pozdrawiając pielgrzymów polskich podczas dzisiejszej audiencji ogólnej

Oto słowa Ojca Świętego adresowane do pielgrzymów polskich:

Witam serdecznie Polaków. Dziś w sposób szczególny jednoczę się duchowo z młodzieżą Krakowa, zgromadzoną w Tauron Arenie, aby razem przeżywać jubileuszowe wydarzenie: „Młodzi i Miłosierdzie”. Drodzy Przyjaciele, przekraczając Bramę Miłosierdzia, celebrując sakrament pokuty i pojednania, zatapiając się w adoracji Najświętszego Sakramentu i medytacji nad miłością dobrego Samarytanina, postępujcie za miłosiernym Chrystusem, abyście, przyjmując waszych rówieśników podczas Światowych Dni Młodzieży, byli Jego autentycznymi świadkami. Niech Pan Wam błogosławi!

Reklama
Reklama

Papieską katechezę streścił po polsku ks. prał. Sławomir Nasiorowski z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej:

Drodzy bracia i siostry, Boże miłosierdzie przedstawione w Księdze Proroka Jeremiasza, do której dziś nawiązujemy, jest przesłaniem pocieszania i nadziei. Prorok zapowiada przebywającym w niewoli Izraelitom powrót do ojczyzny. Przypomina o nieskończonej miłości Boga, który nie opuszcza swoich dzieci, przebacza popełnione zło, cieszy się z nawrócenia serc, zbawia. Także współczesny człowiek może przeżywać niewolę, wygnanie, samotność, cierpienie, śmierć. Czasem wydaje się, że Bóg o nas zapomniał. Wielu naszych braci przeżywa dramatyczną sytuację wygnania, przebywając z dala od własnej ojczyzny, mając przed oczyma gruzy swoich domów, ból po stracie bliskich! Ktoś z nich może zapytać: gdzie jest Bóg? Jak to możliwe, że tak wiele cierpienia dotyka ludzi, niewinne dzieci? Prorok Jeremiasz daje nam odpowiedź. Bóg pełen miłosierdzia jest blisko. Nie wolno o Nim zapomnieć, ani poddawać się rozpaczy. Trzeba mieć pewność, że dobro zwycięża, że Chrystus otrze wszelką łzę i uwolni nas, podobnie jak naród wybrany, z niewoli zła. Pan Bóg zapewnia nas słowami Proroka: zachowałem dla was łaskawość, znowu was odrodzę i nigdy już sił wam nie zbraknie. Zamienię wasz smutek w radość, pocieszę i rozweselę po waszych troskach (por. 31, 3. 12. 13.). Niech ten głos Bożego miłosierdzia i pocieszenia dociera do ludzi wypędzonych z ojczyzny, żyjących w niewoli, ale także do nas, szczególnie w chwilach naszych zmartwień, trosk, zagubienia, w chwilach kryzysów wiary.

Reklama
Reklama

Wśród pielgrzymów polskich byli dziś obecni – „Eko – Tour” – Grupa z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów , Franciszkańskie Biuro Turystyczno-Pielgrzymkowe „Patron Travel z Warszawy oraz młodzież z Gimnazjum Księzy Salezjanów z Poznania.


st (KAI) / Watykan

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite