Nasze projekty

Orędzie papieża na 50. światowy dzień środków przekazu

Nie od technologii zależy, czy komunikacja między ludźmi jest autentyczna, lecz od samego człowieka i jego zdolności posługiwania się środkami, jakimi dysponuje.

 Papież Franciszek pisze o tym w orędziu na 50. światowy dzień środków przekazu, który pod hasłem „Komunikacja i miłosierdzie: owocne spotkanie”, obchodzony będzie w większości krajów w maju, a w Polsce we wrześniu.

W swym dokumencie papież przypomina, że wierzący muszą porozumiewać się z wszystkimi bez wyjątku i dobierać starannie słowa i gesty. Słowa i czyny, dodaje Franciszek, muszą służyć „wyjściu z błędnego koła potępienia i odwetu”, w których pułapce znajdują się wciąż jednostki i narody. Dotyczy to także polityki i dyplomacji, stąd apel do rządzących, aby byli wyczuleni na sposób wyrażania się o tych, którzy mają odmienne opinie albo mogą być w błędzie. Łatwo ulec pokusie wykorzystania podobnej sytuacji, by podsycać nieufność, lęk i nienawiść, zauważa papież Franciszek. Potrzebna jest odwaga dążenia do pojednania, rozwiązania zadawnionych konfliktów i realizacji trwałego pokoju.

Reklama
Reklama

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Lehnert/Rzym/mg/zr

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę