Nasze projekty

Obama spotka się z papieżem. Będą rozmawiać o…

Zmiany klimatyczne, ubóstwo i prześladowanie będą tematem rozmowy prezydenta Baracka Obamy z papieżem Franciszkiem podczas jego wizyty apostolskiej w Stanach Zjednoczonych we wrześniu br. Do ich spotkania dojdzie 23 września w Białym Domu w Waszyngtonie.

W rozmowie z „Wall Street Journal” prezydent USA, że raz już spotkał się z papieżem [27 marca 2014 r. – KAI]. Uważa go za „niezwykłą osobę”, „przywódcę, który przynosi zmiany nie tylko w Kościele katolickim, ale i w świecie”.

 

Obama oczekuje, że w rozmowie z Franciszkiem zostaną poruszone tematy, o których już mówili na poprzednim spotkaniu, w tym ubóstwo i zmiany klimatyczne. – Musimy być dobrymi włodarzami tej niesamowitej planety, którą nam dano – powiedział prezydent, dodając, że trzeba na jej rzecz podjąć pewne kroki, w przeciwnym razie zmiany klimatyczne dotkną „najuboższych z ubogich”. Obama wskazał, że jest to „bardzo wyraźna część nauczania Kościoła”, a także jego osobiste przekonanie.

Reklama

 

Z Franciszkiem zamierza on poruszyć także temat wojen i prześladowania chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Jego zdaniem papież „słusznie troszczy się o ograniczenie konfliktów i wojen, w tym na Bliskim Wschodzie, gdzie chrześcijanie są bestialsko atakowani”. Obama ujawnił, że władze Stanów Zjednoczonych prowadzą konsultacje z Kościołem, jak lepiej chronić mniejszości religijne w strefach działań wojennych.


pb (KAI/Zenit) / Waszyngton

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę