Meksyk: z papieżem spotka się 15 mln osób

W wydarzeniach związanych z pielgrzymką papieża Franciszka w Meksyku weźmie udział 15 mln osób, szacuje administracja prezydenta tego kraju Enrique Peña Nieto. Jak poinformowano w komunikacie prasowym, liczba ta dotyczy zarówno oficjalnych i prywatnych spotkań Ojca Świętego, uroczystości religijnych z udziałem Franciszka, a także trasy jego przejazdu.

Władze Meksyku zapowiedziały, że oczekiwana wysoka frekwencja podczas wydarzeń z udziałem papieża, nie będzie mieć wpływu na poziom bezpieczeństwa Ojca Świętego oraz osób mu asystujących podczas wizyty apostolskiej. – Służby bezpieczeństwa, personel medyczny i zespół odpowiedzialny za logistykę papieskiej pielgrzymki są w pełnej gotowości. Działa już także centrum lokalizacji telefonicznej oraz poszukiwań osób zaginionych – napisała administracja prezydenta Meksyku.

Według informacji władz meksykańskich liczni lekarze i pielęgniarki obecni w miejscach, gdzie zatrzyma się papież zostali wybrani i oddelegowani do pracy przez ministerstwo zdrowia. Ujawniono też, że nad bezpieczeństwem Franciszka czuwać będą funkcjonariusze ochrony prezydenta Peña Nieto, zaś pieczę nad uczestnikami imprez papieskich sprawować będą służby bezpieczeństwa poszczególnych meksykańskich stanów.

Reklama
Reklama

Podróż apostolską papieża do Meksyku, trwająca od 12 do 17 lutego, poprzedzi kilkugodzinna wizyta na Kubie, gdzie Franciszek spotka się z Patriarchą Moskwy i całej Rusi Cyrylem.


mz (KAI/El Universal) / Meksyk

Reklama
Reklama

Messori_CzyBernadeta_500pcxPolecamy książkę „Tajemnica Lourdes”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Znak.

Przez lata uznawano objawienia za efekt zmowy dziewczynki z miejscowym duchowieństwem albo za wymysł jej ubogich rodziców, liczących na korzyści finansowe. Byli i tacy, którzy utrzymywali, że tajemnicze widzenia były halucynacjami niedożywionej nastolatki. A jaka jest prawda?

Reklama

Vittorio Messori poświecił 30 lat na zbadanie objawień Lourdes. W swojej książce ujawnia nieznane okoliczności, odpowiada na zarzuty, przybliża nas do tajemnicy Bernadety. Opierając się na faktach, rozstrzyga wszelkie kontrowersje na temat prawdziwości niezwykłych objawień.

>>> Kup teraz <<<

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę