Nasze projekty

Papież Franciszek wyszedł ze szpitala i wrócił do Watykanu

Papież Franciszek w środę rano opuścił klinikę Gemelli i wraca do Watykanu – donosi agencja AP, oraz włoskie media. Ojciec Święty przebywał w nim od 4 lipca, kiedy przeszedł operację.

Catholic Church (England and Wales)/ CC BY-NC-SA 2.0

Jak pisze agencja Associated Press, świadkowie widzieli, jak niebieski samochód z Franciszkiem na przednim siedzeniu pasażera odjeżdża ze szpitala. Poza agencją AP informację podały włoskie media: agencja ANSA, Il Sismografo, czy Avvenire.

Po kilku godzinach tę informację potwierdził Watykan. „Odpowiadając na pytania dziennikarzy, dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni potwierdził, że Ojciec Święty został wypisany ze Szpitala Uniwersyteckiego im. A. Gemellego krótko po godz. 10.30 rano” – czytamy.

„Przed powrotem do Watykanu Papież udał się do bazyliki Santa Maria Maggiore, gdzie przed obrazem Dziewicy Maryi, Salus Populi Romani wyraził wdzięczność za powodzenie operacji, kierując do Niej modlitwę za wszystkich chorych, zwłaszcza tych, których spotkał w czasie pobytu w szpitalu. Krótko przed 12.00 powrócił do Domu Świętej Marty” – czytamy.

Od niedzieli papież przebywał w klinice Gemelii w Rzymie, gdzie przeszedł operację z powodu zwężenia uchyłku jelita grubego. Franciszek dobrze zniósł zabieg, który był przeprowadzony w znieczuleniu ogólnym.

W ostatnią niedzielę papież poprowadził modlitwę „Anioł Pański” z balkonu szpitalnego.

W czasie pobytu w szpitalu Franciszek przebywał w tym samym pokoju, w który w przeszłości był leczony Jan Paweł II.

Reklama

ag/AP/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę