Nasze projekty

Kard. Cantalamessa: potrzeba tylko jednego… Boga!

"Jeśli to masz, masz wszystko! Jeśli tego nie masz, nie masz niczego! (...) Jedyne, czego potrzeba to Królestwo Boże, czyli Bóg" - powiedział kard. Raniero Cantalamessa.

fot. Vatican News/YouTube

Od niedzieli do najbliższego piątku papież oraz jego współpracownicy i członkowie kurii rzymskiej przeżywają w Watykanie indywidualne rekolekcje wielkopostne.

W tym czasie, aby towarzyszyć papieżowi i jego współpracownikom, Radio Watykańskie publikuje krótkiego rozważania kaznodziei domu papieskiego kard. Cantalamessy. Mało jest na świecie takich słów, które w ciągu minuty potrafią wyrazić treści, jakimi można by wypełnić cały dzień, a nawet całe życie. Takimi są na pewno słowa Pana Jezusa – powiedział kard. Cantalamessa.

Papieski kaznodzieja skupił się we wtorkowym rozważaniu na słowach, które Jezus skierował do Marty: „potrzeba tylko jednego”. Teraz te słowa kieruje do każdego z nas: potrzeba tylko jednego. Jeśli to masz, masz wszystko! Jeśli tego nie masz, nie masz niczego! Czym jest to jedno naprawdę niezbędne? Odpowiem ci słowami wielkiego filozofa i chrześcijanina z XIX w., Sørena Kierkegaarda, abyś wiedział, że nie tylko my, kaznodzieje mówimy takie rzeczy. Posłuchaj: «tak wiele mówi się o zmarnowanym życiu, ale zmarnowane jest życie tylko tego człowieka, który roztrwania je zwiedziony przyjemnościami i troskami, nigdy nie zdając sobie sprawy, że istnieje Bóg, i że on, właśnie on stoi przed obliczem tego Boga».

Reklama

Czym więc jest to jedyne naprawdę niezbędne? Jezus dał temu wyraz wcześniej w dwóch przypowieściach: o ukrytym skarbie, dla którego wszystko warto sprzedać, i o drogocennej perle, za którą warto oddać wszystkie inne perły. Jedyne, czego potrzeba to Królestwo Boże, czyli Bóg – wskazał kard. Cantalamessa.

ZOBACZ TEŻ: Księża podsumowują kolędę. Sprawdź, co mówią

Krzysztof Bronk, Vatican News PL, kh/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę