Nasze projekty

Nowa książka papieża Franciszka już w sprzedaży

Światowa premiera książki papieża Franciszka pt. „Miłosierdzie to imię Boga. Rozmowa z Andreą Torniellim” odbędzie się jutro w Rzymie. Także jutro trafi do naszych księgarń. Polskim wydawcą jest krakowski Znak.

W bardzo osobistej książce papież mówi, że Kościół jest otwarty dla wszystkich, którzy chcą do niego przyjść, że wystarczy tylko pragnąć Bożego przebaczenia, by móc je otrzymać. Wskazuje, że to, co najważniejsze dla współczesnego świata, zostało objawione w krakowskich Łagiewnikach.

„Bóg nas oczekuje, czeka, aż pokażemy Mu choć ten maleńki prześwit, by mógł w nas działać swoim przebaczeniem, swoją łaską – mówi Franciszek. – Tylko ten, kto został dotknięty, przytulony czułością Jego miłosierdzia, zna tak naprawdę Pana. Dlatego często powtarzam, że przestrzenią, w której dochodzi do spotkania z miłosierdziem Jezusa, jest mój grzech” stwierdza papież w rozmowie z Torniellim.

„Kościół nie jest na świecie po to, by potępiać, lecz by umożliwić spotkanie z tą przenikającą do głębi miłością, jaką jest Boże Miłosierdzie – stwierdza Franciszek. – Aby mogło się to zdarzyć, trzeba wyjść. Wyjść z kościołów i parafii, wyjść i pójść szukać ludzi tam, gdzie żyją, gdzie cierpią, gdzie mają nadzieję” – mówi papież w rozmowie z dziennikarzem

Reklama
Reklama

Franciszek w prostych i bezpośrednich słowach zwraca się do każdego człowieka, budując z nim osobisty, braterski dialog. Swoje myśli kieruje do wszystkich tych osób – w Kościele i poza nim – które szukają sensu życia, uleczenia ran. Przede wszystkim do niespokojnych i cierpiących, biednych, wykluczonych, do więźniów i prostytutek, lecz również do zdezorientowanych i dalekich od wiary.


Przeczytaj fragmenty książki „Miłosierdzie to imię Boga”


W rozmowie z Torniellim papież wyjaśnia – poprzez wspomnienia młodości i poruszające historie ze swojego doświadczenia duszpasterskiego – powody ogłoszenia Nadzwyczajnego Roku Świętego Miłosierdzia. Nie ignorując kwestii etycznych i teologicznych, przypomina, że Kościół nie może przed nikim zamykać drzwi. Tym chrześcijanom zaś, którzy uważają, że należą do „sprawiedliwych”, przypomina: „Również papież jest człowiekiem, który potrzebuje miłosierdzia Bożego”.

Reklama
Reklama

Autor rozmowy Andrea Tornielli jest jednym z najbardziej znanych włoskich dziennikarzy i watykanistów, prowadzi popularny we Włoszech blog „Sacri palazzi”, na łamach którego porusza ważniejsze tematy związane z historią współczesnego katolicyzmu.

Franciszek, „Miłosierdzie to imię Boga”, tłumaczenie Joanna Ganobis. Wydawnictwo Znak, Kraków 2016


tk / Warszawa

Reklama

franciszek_Milosierdzie_500pcxKsiążka „Miłosierdzie to imię Boga”
już w sprzedaży!

Papież Franciszek w prostych i bezpośrednich słowach zwraca się do każdego człowieka, budując z nim osobisty, braterski dialog. Na każdej stronie książki wyczuwalne jest jego pragnienie dotarcia do osób, które szukają sensu życia, uleczenia ran. Do niespokojnych i cierpiących, do tych, którzy proszą o przyjęcie, do biednych i wykluczonych, do więźniów i prostytutek, lecz również do zdezorientowanych i dalekich od wiary.

W rozmowie z watykanistą Andreą Torniellim Franciszek wyjaśnia – poprzez wspomnienia młodości i poruszające historie ze swojego doświadczenia duszpasterskiego – powody ogłoszenia Nadzwyczajnego Roku Świętego Miłosierdzia, którego tak pragnął.

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę