Nasze projekty

Jak czuje się papież? Są nowe informacje

"Stan Ojca Świętego jest ustabilizowany, nie ma gorączki, ale utrzymuje się stan zapalny płuc związany z trudnościami w oddychaniu" - poinformowało wczoraj wieczorem Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Jak dodano, papież "kontynuuje terapię antybiotykową".

Fot. Sonia Trujillo G./Cathopic

W środę rano papież Franciszek jak co środę odbył audiencję generalną w Auli Pawła VI. Jednak katechezę odczytał ks. prał. Filippo Ciapanelli z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej. 

Chociaż stan zdrowia papieża Franciszka z dnia na dzień poprawia się, lekarze poprosili, aby odwołał zaplanowaną na koniec tego tygodnia podróż do Dubaju na konferencję COP28. Papież przyjął te zalecenia i odwołał podróż.

Na temat stanu zdrowia papieża Franciszka i odwołania podróży do Dubaju wypowiedział się po południu Sekretarz Stanu, kardynał Pietro Parolin. Papież wraca do zdrowia, po prostu nie chciał narażać się na zagrożenie, zgodnie ze wskazaniami lekarzy. Wierzę, że dokonał tego wyboru, aby uniknąć pogorszenia stanu zdrowia i jak najszybciej powrócić do zdrowia – stwierdził najbliższy współpracownik Ojca Świętego.

Reklama

ZOBACZ: Papież do księży z Polski: Pracujcie mocno, ale nie zaniedbujcie modlitwy

O chorobie papieża Watykan poinformował w sobotę, kiedy odwołano wszystkie zaplanowane na ten dzień audiencje. Natomiast w niedzielę Franciszek nie odmówił modlitwy Anioł Pański z okna Pałacu Apostolskiego, ale z Domu św. Marty. Nie odczytał również rozważań, zrobił to za niego lektor.

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę