Nasze projekty

Franciszek przekazał ponad 100 tys. dolarów na pomoc Chorwacji

Papież przekazał Caritas ponad 121 tys. dolarów na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi. Wstrząsy o sile 6,4 w skali Richtera nawiedziły Chorwację pod koniec grudnia.

Pieniądze mają pomóc rodzinom w regionie Banija, które znalazło się w epicentrum wstrząsów. W wyniku trzęsienia ziemi zginęło co najmniej siedem osób, a wiele domów i kościołów zostało zniszczonych.

Fundusze od papieża Franciszka zostały przekazane za pośrednictwem Dykasterii na rzecz Integralnego Rozwoju Człowieka. Caritas Chorwacja dziękuje Ojcu Świętemu Franciszkowi za jego bliskość w modlitwie i pomoc materialną, która zapewni ciepłe i bezpieczne schronienie osobom bez dachu nad głową – powiedział biskup Bože Radoš.

Po grudniowym trzęsieniu ziemi konferencja biskupów chorwackich przekazała ofiarom ponad 1 milion dolarów na pomoc doraźną. We współpracy z Caritas i Zakonem Maltańskim zorganizowano również tymczasowe mieszkania dla tych, których domy zostały zniszczone.

Reklama
Reklama

Całą Ojczyznę i wszystkich jej obywateli, a zwłaszcza Archidiecezję Zagrzebia i Diecezję Sisak, zranione trzęsieniami ziemi oraz wszystkie ofiary pandemii koronawirusa i niszczycielskich trzęsień ziemi, składamy wstawiennictwu Najświętszej Maryi Panny – powiedzieli w styczniu chorwaccy biskupi.

ZOBACZ: Chorwacja po trzęsieniu ziemi. Zniszczone kościoły, ludzie śpią w samochodach

kh/CatholicNewsAgency/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite