Franciszek otrzymał przed operacją wyjątkowy prezent. „Bardzo go poruszył”

Przed operacją papież otrzymał krzyż z drewna, które pochodziło ze spalonego przed dwoma laty kościoła w Chile. "Dar krzyża pektoralnego bardzo poruszył papieża Franciszka" - poinformował biskup pomocniczy Archidiecezji Santiago, Alberto Lorenzelli.

Yandry Fernández Perdomo.../ Cathopic

Krzyż wykonano ze szczątków belki z kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Santiago. Świątynię podpalono w październiku 2019 roku w czasie protestów związanych z podwyżką opłat za przejazd metrem, które później poszerzyły się na żądania zmiany konstytucji oraz polityki społecznej.

Pożar jednej z najstarszych budowli sakralnych w stolicy Chile zadał „głęboką ranę” Kościołowi i tamtejszemu narodowi. Kościół „La Asunción” został całkowicie zniszczony.

Franciszek nadal przebywa w szpitalu

Papież od niedzieli przebywa w rzymskiej klinice Gemelii, w której przeszedł planowaną operację z powodu zwężenia uchyłku jelita grubego.

Reklama
Reklama

„W tym szczególnym czasie papież kieruje wzrok na cierpiących i wyraża bliskość z chorymi, zwłaszcza tymi, którzy wymagają opieki” – poinformował w czwartek Watykan.

kh/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę