Nasze projekty

Franciszek ochrzci dzieci w Kaplicy Sykstyńskiej

Znany jest program uroczystości pod przewodnictwem papieża w okresie bożonarodzeniowym. Papież będzie przewodniczyć pasterce, udzieli błogosławieństwa „Urbi et Orbi”, natomiast w święto Chrztu Pańskiego ochrzci dzieci w Kaplicy Sykstyńskiej.

fot. Photographe catholique / Cathopic

Wszystkie uroczystości liturgiczne pod przewodnictwem papieża Franciszka w okresie Bożego Narodzenia odbywać się będą w bazylice św. Piotra.

W niedzielę 24 grudnia o godzinie 19.30 papież przewodniczyć będzie Pasterce. W poniedziałek 25 grudnia w południe ze środkowego balkonu bazyliki wygłosi bożonarodzeniowe orędzie i udzieli błogosławieństwa „Urbi et Orbi” (Miastu i światu).

W niedzielę 31 grudnia o 17.00 Franciszek przewodniczyć będzie Pierwszym Nieszporom z uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, w czasie których zostanie odśpiewane dziękczynne „Te Deum” za mijający rok 2023.

Reklama

W poniedziałek 1 stycznia 2024 roku o 10.00 papież przewodniczyć będzie Mszy św. w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i w LVII Światowy Dzień Pokoju.

Z kolei w sobotę 6 stycznia o 10.00 Franciszek przewodniczyć będzie Mszy św. w uroczystość Objawienia Pańskiego.

Następnego dnia, 7 stycznia, godz. 9.30 w Święto Chrztu Pańskiego zaplanowano tradycyjny chrzest dzieci przez papieża w Kaplicy Sykstyńskiej.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: W Polsce jest coraz więcej diakonów stałych

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę