Nasze projekty

Franciszek: naszym powołaniem jest niesienie światu przebaczenia Boga

"Wiedza i zrozumienie, jakie mamy o innych, nie jest po to, by ich osądzać, lecz by im pomagać" - mówił papież Franciszek w rozważaniu przed niedzielną modlitwą Anioł Pański.

fot. Vatican News/YouTube

W swojej medytacji papież odniósł się szczególnie do słów zawartych w czytanym dzisiaj fragmencie Ewangelii )J 3, 14-21): „Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony”. Przypomniał, że przed Jezusem nie ma tajemnic, bowiem czyta On w sercach. Gdyby wykorzystał on wiedzę o naszych słabościach, aby nas potępić, nikt nie mógłby się zbawić. Tymczasem pragnie On wyzwolić nasz z grzechów i zbawić. Zatem my, chrześcijanie, jesteśmy wezwani, aby czynić to samo.

Jeśli Ojciec nie posłał Jezusa, aby potępił świat, to z pewnością w tym celu nie posłał nas! – podkreślił Franciszek. Wiedza i zrozumienie, jakie mamy o innych, nie jest po to, by ich osądzać, lecz by im pomagać – wskazał papież.

Papież zachęcił do zastanowienia się nad tym, czy pozwalamy, by Jezus mnie zbawił, czy widząc zło w świecie czy je pomnażamy naszymi komentarzami, czy też modlimy się, interesujemy się, próbując coś zrobić?

Reklama

KAI

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę