Nasze projekty

Franciszek modlił się w Santa Maria Maggiore. Podziękował Matce Bożej za podróż do Portugalii

Papież Franciszek udał się dziś rano, jak zwykle pod zakończeniu podróży apostolskiej do bazyliki Santa Maria Maggiore, zatrzymując się na modlitwie przed obrazem Matki Bożej Salus Populi Romani. Była to jego 110 wizyta w tym sanktuarium od początku pontyfikatu.

fot. Vatican News PL/twitter.com

Papież modli się przed ikoną Salus Populi Romani przed i po każdej podróży zagranicznej. Stało się to tradycją od początku jego pontyfikatu. Ostatnio był tam 31 sierpnia przed wyjazdem do Portugalii.

Tym razem, w poniedziałkowy poranek papież podziękował Matce Bożej za podróż do Portugalii i Światowe Dni Młodzieży.

Papież w tym roku odbędzie kilka podróży. Gdzie się uda?

Oprócz Portugalii, w programie na najbliższe dwa miesiące planowana jest papieska wizyta w Mongolii i Marsylii we Francji. Pod koniec września Franciszek mianuje 21 nowych kardynałów w Watykanie, a w październiku będzie również przewodniczył czterotygodniowemu Synodowi Biskupów w Rzymie.

ZOBACZ: Papież wkrótce odwiedzi Marsylię. Jest program podróży

Ikona „Salus Populi Romani”, patronki Rzymian, jest jedną z ulubionych ikon papieża i jest uważana za najważniejszą ikonę maryjną w mieście. Według tradycji wizerunek Matki Bożej z Dzieciątkiem Jezus powstał w Jerozolimie i przybył do Rzymu za czasów papieża Sykstusa III (432-440). Najnowsze badania sugerują jednak, że ikona została napisana w Rzymie między XI a XIII wiekiem, w oparciu o starsze greckie wzorce.

Reklama

pa, KAI/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę