Franciszek: miłość w rodzinie jest osobistą drogą do świętości

W intencji na czerwiec, przekazanej za pośrednictwem Światowej Sieci Modlitwy Papieża, Franciszek w szczególny sposób poleca modlitwie Kościoła rodziny.

fot. Beyond Faith CR/Cathopic

W dniach od 22 do 26 czerwca pod hasłem „Miłość rodzinna: powołanie i droga świętości” odbędzie się Światowe Spotkanie Rodzin. Zyskuje ono w tym roku nową formułę. Wydarzenie będzie miało miejsce zarówno w Rzymie, jak i w Kościołach lokalnych. Franciszek zachęcił wszystkie wspólnoty diecezjalne, aby planowały inicjatywy oparte na temacie spotkania oraz z wykorzystaniem symboli, które przygotowuje Kościół w Rzymie. Zachęca do aktywności i kreatywności w nadaniu nowego impulsu rozwojowi duszpasterstwa rodzin.

Rodzina jest miejscem, w którym uczymy się współistnieć razem, z najmłodszymi i z najstarszymi. A będąc złączeni, młodzi, starzy, dorośli, dzieci, jednocząc się w naszych różnicach, ewangelizujemy naszym przykładem życia. Oczywiście, nie istnieje idealna rodzina. Zawsze jest jakieś «ale». Ale to nic nie szkodzi. Nie należy bać się błędów, powinniśmy się na nich uczyć, aby iść naprzód – podkreślił papież.

Nie zapominajmy, że Bóg jest z nami: w rodzinie, w sąsiedztwie, w mieście, w którym żyjemy, jest z nami. I troszczy się o nas, pozostaje z nami cały czas, kiedy kołysze się łódź miotana falami morza: kiedy się kłócimy, kiedy cierpimy, kiedy jesteśmy szczęśliwi, Pan jest przy nas i towarzyszy nam, pomaga nam, koryguje nas. Miłość w rodzinie jest dla każdego z nas osobistą drogą świętości. Dlatego wybrałem ją jako temat Światowego Spotkania Rodzin w tym miesiącu. Módlmy się za rodziny chrześcijańskie na całym świecie, za każdą rodzinę, aby poprzez konkretne gesty żyły bezinteresownością miłością i świętością w codziennym życiu – mówił.

Reklama
Reklama

kh, Vatican News/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę