Franciszek do młodych: gdy jesteśmy razem Duch Boży tchnie w sposób szczególny

Papież skierował przesłanie do uczestników 44. Europejskiego Spotkania Młodych w Turynie i w Taizé. "To właśnie wtedy, gdy jesteśmy razem, Duch Boży tchnie w sposób szczególny" - podkreśla Franciszek.

Fot. taize.fr

Spotkanie młodych, animowane przez wspólnotę z Taizé, po raz drugi odbywa się w formie online. Jak podkreśla papież, młodzi będą musieli „poczekać do lipca, aby udać się do Turynu i przeżyć to wydarzenie braterstwa w radości”.

„Ojciec Święty modli się w tej intencji, ale już teraz jednoczy się myślą i modlitwą z wami wszystkimi, którzy jesteście obecni online, i przesyła wam najserdeczniejsze pozdrowienia” – czytamy w przesłaniu papieża, które podpisał kard. Pietro Parolin, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej.

ZOBACZ: W formie online – rozpoczęło się Europejskie Spotkanie Młodych

Reklama

„Gdy jesteśmy razem, Duch Boży tchnie w sposób szczególny”

„Wasze spotkanie odbywa się w momencie, w którym jest wiele niepokojów. Wielu ludzi zadaje sobie pytanie: Czy nasza planeta ma przyszłość? Jakie obowiązki musimy podjąć, aby ją chronić i uczynić Ziemię zdatną do zamieszkania? W czasach rosnącej polaryzacji, w jaki sposób możemy, zgodnie z waszym hasłem na nadchodzący rok, stawać się budowniczymi jedności?” – podkreśla papież.

Młodzi, jak podkreśla papież, nie uciekają przed tymi pytaniami, ale zdecydowali się z nimi zmierzyć, „wspólnie szukać, modlić się, słuchać Słowa Bożego i pozwolić mu rzucić światło na najbardziej złożone ludzkie sytuacje”

„Nie bez powodu w Księdze Dziejów Apostolskich czytamy, że w dniu Pięćdziesiątnicy uczniowie znajdowali się wszyscy razem (2,1). To właśnie wtedy, gdy jesteśmy razem, Duch Boży tchnie w sposób szczególny. Podczas odbywającego się obecnie synodu również Kościół katolicki stara się uczynić siebie bardziej dyspozycyjnym na działanie Ducha Świętego, zapraszając uczniów Chrystusa do odkrycia, jak bardzo potrzebujemy siebie nawzajem” – tłumaczy Franciszek.

Reklama

„Duch Boży nigdy nie przestaje działać”

„Postanowiliście nie odwracać oczu od ludzkiego cierpienia i pilnych potrzeb chwili, ale by na nie patrzeć z ufnością, że macie udział w rozwiązaniach. Jeśli bowiem nie brakuje powodów do niepokoju, to nie mniej prawdą jest, że Duch Boży nigdy nie przestaje działać i wzbudzać twórców braterstwa, solidarności i jedności. Otwierając się na obecność Chrystusa Zmartwychwstałego, pozwalając Jemu jednoczyć wasze serca, przygotowujecie się do bycia jednymi z nich” – dodaje papież.

Franciszek zapewnił o modlitwie za uczestników Taizé. „Ojciec Święty modli się do Ducha Świętego, aby was pobłogosławił, młodych katolików, prawosławnych i protestantów, którzy w myśli i modlitwie włączacie się w to europejskie spotkanie, i powierza was opiece Maryi Dziewicy. Obyście nadal byli pielgrzymami zaufania, gdziekolwiek Pan was pośle!” – czytamy w dokumencie.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę