Nasze projekty

Franciszek apeluje o pokój. „Wojna sama w sobie jest zbrodnią przeciwko ludzkości!”

"Musimy wychowywać dla pokoju. Widać, że nie mamy jeszcze w całej ludzkości takiej edukacji, która powstrzymałaby wszelkie wojny. Módlmy się zawsze o tę łaskę - wychowywania dla pokoju" - powiedział papież.

Fot. influenzando/Cathopic

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa papież Franciszek zaapelował o pokój na Ukrainie i w Ziemi Świętej. Zaznaczył, że wojna sama w sobie jest zbrodnią przeciwko ludzkości. 

Nie zapominajmy o osobach cierpiących z powodu okrucieństwa wojny  w  wielu częściach świata, a nade wszystko na Ukrainie, w Palestynie i w Izraelu. Na początku roku składaliśmy sobie życzenia pokoju, ale broń nadal zabijała i niszczyła. Módlmy się, aby ci, którzy sprawują władzę nad tymi konfliktami, zastanowili się nad faktem, że wojna nie jest sposobem na ich rozwiązanie, ponieważ sieje śmierć wśród ludności cywilnej, niszczy miasta i infrastrukturę. Innymi słowy, dzisiaj wojna sama w sobie jest zbrodnią przeciwko ludzkości. Pamiętajmy o tym, wojna sama w sobie jest zbrodnią przeciwko ludzkości! – powiedział papież.

ZOBACZ TEŻ: Papież: Co znaczy być uczniem Jezusa? To szukać, mieszkać, głosić

Reklama

Jak podkreślił dalej, wszyscy potrzebujemy pokoju. Jednak, aby on nastał musimy wychowywać i uczyć pokolenia pokoju. Narody potrzebują pokoju, świat potrzebuje pokoju. Kilkanaście minut temu słyszałem w programie „A Sua Immagine” [program redakcji katolickiej włoskiej telewizji publicznej RAI – przyp. KAI] słowa ojca Faltasa, wikariusza franciszkańskiej Kustodii (prowincji) Ziemi Świętej w Jerozolimie, gdzie mówił o wychowywaniu dla pokoju. Musimy wychowywać dla pokoju. I widać, że nie mamy jeszcze w całej ludzkości takiej edukacji, która powstrzymałaby wszelkie wojny. Módlmy się zawsze o tę łaskę – wychowywania dla pokoju – dodał Franciszek.

Papież wezwał też do modlitwy za ofiary osuwiska w departamencie Choco w północno-zachodniej Kolumbii. W  wyniku tek katastrofy naturalnej zginęły 34 osoby, w tym dzieci a 19 osób zostało rannych.

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę