Nasze projekty

Papież: Co znaczy być uczniem Jezusa? To szukać, mieszkać, głosić

"Wiara nie jest teorią, lecz spotkaniem, jest pójściem i zobaczeniem gdzie mieszka Pan i przebywaniem z Nim" - przypomniał Franciszek w rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański”.

fot. vatican news/youtube.com (print screen)

Papież nawiązał tradycyjnie do fragmentu Ewangelii czytanego w dzisiejszą niedzielę (J 1, 35-42) ukazującego powołanie pierwszych uczniów. Franciszek skoncentrował się na trzech czasownikach: szukać, mieszkać, głosić.

Komentując słowo „szukać”, Ojciec Święty wskazał, że zachęca nas do spojrzenia w głąb siebie, do zadania sobie pytania o pragnienia, jakie nosimy w swoich sercach. Podkreślił, że aby być uczniem Jezusa, trzeba przed wszystkim Go szukać, mieć otwarte, poszukujące serce.

Odnosząc się do słowa „mieszkać” papież zaznaczył, że jesteśmy uczniami Jezusa w takim stopniu, w jakim się z Nim spotykamy, słuchamy Jego Słowa, rozmawiamy z Nim na modlitwie, adorujemy Go, miłujemy i służymy Mu w naszych braciach i siostrach. Wiara nie jest teorią, lecz spotkaniem, jest pójściem i zobaczeniem gdzie mieszka Pan i przebywaniem z Nim – stwierdził Franciszek.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Człowiek samotny

Komentując natomiast trzecie słowo „głosić” Ojciec Święty podkreślił, że radość Ewangelii jest zawsze otwarta, zaraźliwa, nigdy ściśle osobista. Stąd zawsze rodzi się i odradza dynamizm ewangelizacji.

Papież zachęcił wiernych, do zastanowienia się nad ich pierwszym spotkaniem z Panem Jezusem i zastanowienia się, czy jesteśmy rozmiłowanymi uczniami, czy też popadliśmy w wiarę rutynową? Czy umiemy przebywać z nim w milczeniu? I czy odczuwamy potrzebę dzielenia się naszą radością? Niech Najświętsza Maryja Panna, pierwsza uczennica Jezusa, wyjedna nam pragnienie szukania Go, przebywania z Nim i głoszenia Go – powiedział Franciszek przed odmówieniem modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniem apostolskiego błogosławieństwa.

Reklama

KAI,pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę