Czy papież weźmie udział w liturgii Niedzieli Palmowej?

"Przewiduje się, że papież Franciszek będzie obecny na Placu Świętego Piotra podczas celebracji eucharystycznej Niedzieli Palmowej Męki Pańskiej" - poinformował dziś Matteo Bruni, dyrektor watykańskiego biura prasowego.

fot. Luis Ángel Espinosa, LC/Cathopi

Od środy papież przebywa w klinice Gemelli z powodu zapalenia oskrzeli. Dziś dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni poinformował o stanie zdrowia papieża. Jak podkreślił, Franciszek zjadł w czwartek na kolację pizzę razem z osobami, które mu towarzyszą w szpitalu. Natomiast dziś rano po śniadaniu, po lekturze gazet, podjął pracę. Dodał również, że papież jutro, 1 kwietnia opuści szpital.

W drugim opublikowanym w piątek oświadczeniu, dyrektor watykańskiego Biura Prasowego poinformował, że papież Franciszek prawdopodobnie weźmie udział w  podczas Eucharystii Niedzieli Palmowej na Placu św. Piotra.

„W związku z zaplanowanym na jutro wypisem ze szpitala, przewiduje się, że papież Franciszek będzie obecny na Placu Świętego Piotra podczas celebracji eucharystycznej Niedzieli Palmowej Męki Pańskiej” – poinformowano w oświadczeniu.

Reklama

Tego dnia mszy świętej na placu św. Piotra będzie przewodniczył wicedziekan kolegium kardynalskiego kard. Leonardo Sandri.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę