Nasze projekty

Co z rozwiedzionymi żyjącymi w nowych związkach? Watykan przygotowuje dokument

Dykasteria ds. Świeckich, Rodziny i Życia, na prośbę papieża Franciszka, przygotowuje dokument, który będzie dotyczył związków osób rozwiedzionych, żyjących w nowych związkach cywilnych - poinformował prefekt tejże dykasterii, kardynał Kevin Farrell.

fot. Pablo Heimplatz/unsplash.com

Kard. Farrell wspomniał o przygotowywanym dokumencie w przemówieniu wygłoszonym po włosku 22 kwietnia, otwierającym spotkanie dykasterii, która promuje duszpasterstwo rodzin i misję wiernych świeckich. Purpurat mówił o znaczeniu udzielania pomocy i wskazówek „tym, którzy doświadczają kryzysów małżeńskich wszelkiego rodzaju”.

Na tym froncie dykasteria pracuje również nad przygotowaniem tekstu, który w sposób szczególny będzie dotyczył – zgodnie z życzeniem Waszej Świątobliwości – mężczyzn i kobiet, którzy mając za sobą nieudane małżeństwo, żyją w nowych związkach – powiedział 22 kwietnia kard. Farrell, nie uściślając kiedy dokument zostanie wydany.

Kościół naucza, że katolicy, którzy są rozwiedzeni i zawarli nowe związki cywilne mają poważną przeszkodę, by przyjmować Komunię świętą. Adhortacja „Familiaris consortio” Jana Pawła II z 1981 roku udostępniła taką możliwość po spełnieniu kilku warunków. Temat podjęła też adhortacja „Amoris laetitia” papieża Franciszka.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę