Nasze projekty

Abp Gänswein: Towarzyszymy Panu w Jego cierpieniu, które jest ceną naszego odkupienia

W rezydencji Benedykta XVI, w klasztorze Mater Ecclesiae Wielki Post przeżywa się bez szczególnych gestów. "Pobożność ludowa to codzienny różaniec, a w piątek po południu również Droga Krzyżowa w kaplicy. W ten sposób towarzyszymy Panu w Jego cierpieniu, które jest ceną naszego odkupienia" - wyznał abp Georg Gänswein, osobisty sekretarz Papieża Seniora.

Cathopic

Abp Georg Gänswein podkreśla, że Papież Senior zachowuje pogodę ducha, jasny umysł i poczucie humoru, choć rytm jego życia nie jest już ten sam, co przed laty. Jest już przecież człowiekiem niemal 94-letnim.

Abp Gänswein mówi o tym wywiadzie dla dziennika Avvenire. Okazją ku temu było ukazanie się we Włoszech jego rozważań Drogi Krzyżowej. Podkreśla on, że tym razem, w jeszcze większym stopniu niż przed rokiem Wielki Post oraz święta wielkanocne są naznaczone przez trwającą wciąż pandemię.

Ta sytuacja przyprawia nas wręcz o duszności – przyznaje sekretarz Papieża Seniora, wskazując na poważne konsekwencje pandemii w życiu codziennym i jej wpływ na naszą egzystencję. Dlatego podkreśla, że ten Wielki Post i przygotowanie do Wielkanocy powinny charakteryzować się mocnym przekonaniem, że w walce z pandemią ostatnie słowo nie należy do koronawirusa, ale do Jezusa zmartwychwstałego.

Reklama
Reklama

To przekonanie daje nadzieję, siłę i pozwala nam oddychać. Wiara w Zmartwychwstałego Pana umacnia nas, otwiera nam oczy na przyszłość – zapewnia abp Gänswein.

SPRAWDŹ: Abp Gänswein: papież-senior nie stracił zupełnie głosu

kw/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę