Nasze projekty

„Zwyciężyliśmy 70 lat temu, zwyciężymy dziś””

"Zwyciężyliśmy 70 lat temu, zwyciężymy dziś” - takie słowa znalazły się w orędziu ukraińskiego premiera. Arsenij Jaceniuk zwrócił się do Ukraińców z okazji rocznicy zakończenia II wojny światowej.

Premier zaznaczył, że „kremlowscy fałszerze” starają się przypisać zwycięstwo tylko jednemu narodowi. Tymczasem w latach 1939-45 zginęło trzy i pół miliona ukraińskich żołnierzy. Dlatego Ukraińcy nigdy nie zapomną o innych państwach, których żołnierze też zginęli w czasie II wojny światowej – dodał ukraiński premier.
 

Arsenij Jaceniuk odwołał się także do trwającej na wschodzie wojny ze wspieranymi przez Moskwę separatystami. „To bardzo ważna lekcja II wojny światowej: każdy agresor, który marzy o nowych terytoriach, macha bronią i ignoruje wolę innych narodów, na pewno powtórzy los reżimu hitlerowskiego” – powiedział Jaceniuk.
 

Tegoroczne obchody zakończenia II wojny światowej potrwają na Ukrainie 2 dni. Odbywają się pod hasłem: „Pamiętamy. Zwyciężamy”. Druga jego część odnosi się do wojny, trwającej na wschodzie Ukrainy.

Reklama

 


Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Piotr Pogorzelski /Kijów/em/magos

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę