Znany ukraiński pisarz i muzyk wystąpił w charkowskim metrze. „Zagraliśmy koncert dla cudownych dzieci”

Serhij Żadan to znany ukraiński pisarz i lider zespołu rockowego "Żadan i Sobaky", który wystąpił dla dzieci chroniących się przed bombardowaniami w charkowskim metrze. "Dzieci śpiewały, tańczyły, a potem jadły smakołyki, które im przywieźliśmy" - napisał na swoim facebooku muzyk.

fot. Сергій Жадан [офіційна сторінка]/facebook.com

Od ponad miesiąca na Ukrainie dotyczą się zacięte walki. Wiele stacji metra od wybuchu wojny pełnią zupełnie inną rolę. Stały się schronieniem dla tysięcy mieszkańców miast, wśród których znajduje się mnóstwo dzieci. Dla nich ta sytuacja jest szczególnie trudna. W Internecie pojawia się wiele nagrań i zdjęć pokazujących jak wolontariusze próbują urozmaicić obecną codzienność tych najbardziej bezbronnych.

Dołączył do nich także Serhij Żadan, popularny ukraiński pisarz i lider zespołu rockowego „Żadan i Sobaky”, który postanowił zagrać dla dzieci koncert w jednej ze stacji metra w Charkowie.

Zagraliśmy koncert dla cudownych dzieci w charkowskim metrze. Dzieci śpiewały, tańczyły, a potem jadły smakołyki, które im przywieźliśmy. Zajmują się twórczością, pracują z animatorami i psychologami. Zorganizowani, spójni, weseli. Wszyscy śpiewali hymn – napisał na swoim profilu na facebooku muzyk, publikując przy tym kilka zdjęć z koncertu.

Reklama

Serhij Żadan to jeden z popularnych na Ukrainie muzyk, tłumacz, poeta i pisarz, którego książki są od lat wydawane w Polsce. Po wybuchu wojny pozostał w Charkowie i działa jako wolontariusz, publikując w mediach społecznościowych swoją codzienność w ostrzeliwanym mieście.

pa, belsat.eu/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę