Nasze projekty

Złóż urodzinowe życzenia Benedyktowi XVI! Powstała specjalna strona internetowa

Życzenia dla Benedykta XVI z okazji 95. urodzin można przekazywać za pośrednictwem specjalnej strony internetowej. „Wiem, że się bardzo z tego cieszy” - powiedział osobisty sekretarz papieża-seniora, abp Georg Gänswein. Zarejestrowano już ponad 200 listów gratulacyjnych z całego świata.

fot. Flickr Levan Ramishvili

Na portalu www.benedictusXVI.org/gratulation zarejestrowano już ponad 200 listów gratulacyjnych z Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Hiszpanii i Chile. Stronę przygotowała „Fundacja Publicystyki Katolickiej Tagespost” w niemieckim Würzburgu.

Jako pierwszy życzenia przesłał kard. Kurt Koch, „Dziękuję Bogu, że w Wielką Sobotę 1927 podarował nam Josepha Ratzingera jako wspaniałego człowieka, głęboko wierzącego chrześcijanina, wybitnego teologa oraz życzliwego biskupa i papieża” – napisał przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan. Wśród składających życzenia są studenci teologii Josepha Ratzingera, profesorowie oraz pisarz Martin Mosebach.

Autorzy z wdzięcznością wspominają osobiste spotkania z Benedyktem XVI, doceniają znaczenie jego pism i homilii dla ich drogi wiary i zapewniają, że modlą się za byłego zwierzchnika Kościoła katolickiego. Niektórzy napisali dla niego wiersze i łacińskie aforyzmy.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę