Nasze projekty

Więźniowie pomogą w przygotowaniach do ŚDM. „To wychodzenie na peryferie”

Młode osoby, które przebywają w portugalskich zakładach karnych pomogą w przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Jak tłumaczy jeden z biskupów, to wypełnienie przesłania papieża Franciszka.

Unsplash.com/Alfaz Sayed

Komitet organizacyjny podjął współpracę z portugalskimi zakładami karnymi przy organizacji ŚDM, które odbędą się w 2023 roku w Lizbonie. Członkowie komitetu spotkają się z młodymi osobami, które przebywają w więzieniach, a część z nich włączą w przygotowania do spotkania w 2023 roku, poinformował biskup pomocniczy Lizbony Joaquim Mendes. Wytłumaczył, że inicjatywa służy wypełnieniu przesłania papieża Franciszka, który wzywał do „wyjścia na peryferie”.

Niektóre portugalskie diecezje podjęły już działania w zakładach karnych. W tym miesiącu ww Lerii zorganizowano spotkanie z młodymi podopiecznymi miejscowego aresztu. Według władz zakładu karnego, osadzona młodzież włączy się m.in. w działania w obszarze kulturalnym związane z ŚDM w Lizbonie.

Pierwotnie kolejne Światowe Dni Młodzieży planowano na lato 2022 roku, jednak z powodu pandemii nie dało się ich zorganizować. Dlatego wydarzenie zostało przełożone na sierpień 2023 roku.

Reklama
Reklama

kh/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę