Nasze projekty

Dominikanin zabity w Wietnamie przed śmiercią przebaczył zabójcy. „W ten sposób stał się świadkiem Ewangelii”

Ojciec Joseph Tran Ngoc Thanh OP pracujący w Wietnamie, który 29 stycznia zginął z rąk nożownika, przebaczył przed śmiercią swojemu oprawcy. „W ten sposób stał się świadkiem Ewangelii. My także jesteśmy wezwani do miłości i przebaczenia” – stwierdził abp Aloisius Nguyen Hung Vi z diecezji Kon Tum, w której pracował zakonnik.

Fot: Cathopic.com/Luis Ángel Espinosa

Ojciec Joseph Tran Ngoc Thanh OP z Wietnamu zginął w sobotę, 29 stycznia w wyniku ataku nożownika. Jak poinformował zakon, dominikanin został zaatakowany, gdy spowiadał przed wieczorną mszą. Po kilku godzinach 40-letni dominikanin zmarł w szpitalu.

Kolejnego dnia miejscowy biskup spotkał się z parafianami, którym posługiwał kapłan. Wysłuchał także tych, którzy byli bezpośrednimi świadkami ataku. O. Than odznaczał się życzliwością i cieszył się sympatią wiernych. Jego śmierć to wielka strata dla diecezji, dla zakonu dominikanów i dla jego bliskich – powiedział biskup, zachęcając równocześnie do modlitwy w tym trudnym czasie.

Jak dotąd, nie są znane motywy zabójstwa. Według rodziny nożownika, choć był on niestabilny psychicznie, nie miał zdiagnozowanego żadnego schorzenia. Mimo, że był katolikiem, stronił od praktykowania wiary.

Reklama

O. Tran urodził się w 1981 roku w Ho Chi Minh w Wietnamie. Święcenia kapłańskie przyjął w 2018 r. Pracował we wspólnocie dominikanów na terenie misyjnym w Dak Mot.

pa, Vatican News/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę