Wielkie pożary we włoskiej Kalabrii. Zagrożone jest sanktuarium maryjne

Utrzymujące się we włoskiej Kalabrii pożary lasów zagrażają znanemu sanktuarium maryjnemu w Polsi. Jak poinformowały media włoskie 11 sierpnia, już został zablokowany dojazd do tej niewielkiej miejscowości w górskim masywie Aspromonte.

Fot: Twitter.com/@MMmarco0

Liczni pielgrzymi, którzy szli do Polsi pieszo, musieli zrezygnować z dalszej drogi. Na wykonanych przez strażaków z powietrza zdjęciach wokół parku narodowego Aspromonte widoczne są gęste kłęby dymu nad górami.

Od kilku tygodni w południowych Włoszech panują nieznośne upały oraz susza. Strażacy walczą z utrzymującymi się pożarami lasów w Kalabrii, a także na Sycylii i Sardynii. W wielu przypadkach przyczyną pożarów są podpalenia. Pod koniec minionego tygodnia miejscowa straż zaapelowała do władz w Rzymie o pomoc w opanowaniu płomieni.

Reklama
Reklama

Maryjne sanktuarium Madonna della Montagna (Matki Bożej Górskiej) w Polsi jest jednym z ulubionych miejsc pielgrzymkowych Włochów. Jednocześnie miejscowość uchodzi za siedlisko kalabryjskiej mafii. Na obchodzone na początku września doroczne święto Maryjne do tej położonej na uboczu miejscowości niedaleko San Luca w górach Aspromonte tradycyjnie przyjeżdżają bossowie „Ndranghety”, aby przyjmować nowych członków, omówić plany strategiczne i przypieczętować umowy.

ag/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę