Nasze projekty

Watykan wyhamował przygotowania do wizyty papieża w Argentynie

Jak zaznaczył kardynał nominat Víctor Manuel Fernández, papież nie pojedzie tam, gdzie jego obecność nie jest mile widziana.

fot. Mariana/Cathopic

Stolica Apostolska wyhamowała przygotowania do wizyty papieża Franciszka w Argentynie, która miała odbyć się w 2024 roku, twierdzą tamtejsze media, a także hiszpańska prasa. Powodem tej decyzji mają być nieprzychylne wypowiedzi popularnego w Argentynie ekonomisty i polityka Javiera Mileia, który w kilku wywiadach zarzucił papieżowi działania rzekomo szkodzące Kościołowi, a także popieranie komunistycznych dyktatur w Ameryce Łacińskiej.

Cytowany przez dziennik online Religion Digital kardynał nominat Víctor Manuel Fernández, prefekt Dykasterii ds. Nauki Wiary odnosząc się do negatywnych opinii wygłaszanych na temat Franciszka przez Javiera Mileię stwierdził, że papież nie uda się tam, gdzie jego obecność nie jest mile widziana i gdzie „nie zostanie zaproszony” lub gdzie jest on lekceważony.

Hiszpański dziennik „El Mundo” donosząc o wyhamowaniu przygotowań do planowanej na 2024 roku wizyty, że jednym z zarzutów Mileia, który w sierpniu wygrał prawybory prezydenckie w Argentynie, wobec osoby papieża jest fakt, że od czasu objęcia przywództwa w Kościele w 2013 roku przez kardynała Jorge Bergoglio nigdy nie odwiedził swojego kraju. Gazeta przypomina, że poprzedni papieże, Jan Paweł II oraz Benedykt XVI, nie tylko kilkakrotnie odwiedzali swoje kraje, ale docierali tam nawet często podczas swoich pontyfikatów.

Reklama

KAI, kh/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę