Watykan: papież mianował nowego arcybiskupa Turynu

Papież przyjął rezygnację pasterskiego zarządzania archidiecezją w Turynie oraz funkcji administratora apostolskiego diecezji Susa (Włochy), złożoną przez 77- letniego arcybiskupa Cesare Nosiglię jednocześnie mianował arcybiskupem Turynu i biskupem Susy ks. Roberto Repole, łącząc obie stolice in persona episcopi – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

fot. David Jasso/cathopic.com

Abp Roberto Repole urodził się 29 stycznia 1967 r. w Turynie. Po ukończeniu szkoły średniej w Niższym Seminarium Duchownym, został przyjęty do Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Turynie, gdzie uczęszczał na kursy filozofii i teologii. Ukończył studia, uzyskując licencjat kanoniczny i doktorat z teologii na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim. Święcenia kapłańskie przyjął 13 czerwca 1992 roku.

Pełnił następujące funkcje: wikariusz parafii (1992-1996); wykładowca teologii systematycznej na Wydziale Teologicznym w Turynie i w Wyższym Instytucie Nauk Religijnych w Turynie (od 1996 r. do chwili obecnej); kanonik kościoła królewskiego S. Lorenzo (od 2010 r. do chwili obecnej); przewodniczący Włoskiego Stowarzyszenia Teologicznego (2011-2016); dziekan Sekcji Turyńskiej Wydziału Teologicznego Północnych Włoch (od 2016 r. do chwili obecnej); członek Rady Dyrektorów Agencji Stolicy Apostolskiej ds. Oceny i Promocji Jakości na Uniwersytetach i Wydziałach Kościelnych, AVEPRO (od 2016 r. do chwili obecnej).

pa, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę