W Genui przechwycono kolejną kopertę z trzema pociskami adresowaną do papieża

Na lotnisku w Genui przechwycono kolejną już kopertę zawierającą trzy pociski pistoletowe zaadresowane do papieża Franciszka – podaje portal Primocanale.it.

Fot. Liam Truong/Unsplash

Koperta została wysłana z Colmar, miasta w Alzacji, we Francji. Wykryły ją skanery Centrum Pocztowego w Genui i następnie została przejęta przez Karabinierów z Wydziału Śledczego, którzy podjęli pierwsze dochodzenia, w tym badania przeprowadzone w celu prześledzenia ewentualnych odcisków palców.

Podobna koperta, z tą samą zawartością i tymi samymi miejscami wysłania i przeznaczenia, została zajęta w Mediolanie w dniu 9 sierpnia przez karabinierów z mediolańskiego wydziału śledczego. Znajdowały się w niej również trzy naboje do pistoletu kalibru 9 mm oraz wiadomość dotycząca transakcji finansowych w Watykanie. Podobnie jak ta przechwycona w Genui, była zaadresowana „Papież – Watykan – Plac św. Piotra w Rzymie”.

Francuz, który wysłał list, został już zidentyfikowany i jego dane są już znane żandarmom watykańskim, z którymi mediolańscy karabinierzy skoordynowali swoje działania, aby ocenić ten czyn i ewentualne zagrożenie. Podobno mężczyzna w przeszłości wysyłał listy do Watykanu. Znaczek na liście jest francuski, a w kopercie znajduje się również kopia wpłaty 10 euro, ale nie wiadomo, za co i w jakich okolicznościach została ona dokonana.

Reklama
Reklama

Karabinierzy ustalili, że mężczyzna przebywa obecnie we Francji, a nie w Watykanie, ani we Włoszech, więc nie stanowiłby bezpośredniego zagrożenia dla papieża. Wciąż trwa dochodzenie.

KAI,zś/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę