Nasze projekty

To najsłynniejsza modlitwa do św. Michała Archanioła. Wiedzieliście, że napisał ją papież?

„Święty Michale Archaniele, broń nas w walce” – brzmią początkowe słowa słynnej modlitwy. 2 marca 1810 roku urodził się ich autor, papież Leon XIII. Modlitwa powstała po osobistej wizji. Co zobaczył papież?

fot. domena publiczna/wikipedia.org

Leon XIII, a właściwie Gioacchino Vincenzo Raphaelo Luigi Pecci urodził się w ubogiej rodzinie, ale szczycącej się starymi szlacheckimi tradycjami. Miał dwie siostry i trzech braci, z czego jeden był kardynałem.

Na papieża został wybrany 20 lutego 1878 w trzecim głosowaniu. Podczas swojego pontyfikatu dążył do dialogu ze współczesnym światem.

Pod koniec XIX w. ułożył długą formułę modlitwy za wstawiennictwem św. Michała Archanioła, którą włączono później do rytu egzorcyzmów. Bardziej znana jest obecnie jej wersja skrócona, polecona wówczas do odmawiania po każdej Mszy. Po Soborze Watykańskim II zwyczaj ten przestał formalnie obowiązywać, ale nie wszędzie zarzucono ową tradycję, a w pewnych miejscach się ona odrodziła.

Reklama

ZOBACZ: Modlitwa do św. Michała Archanioła. Potężna broń duchowa

Modlitwa powstała po osobistej wizji. Co zobaczył papież?

Leon XIII miał napisać modlitwę po osobistej wizji podczas odprawianej przez siebie Eucharystii 13 października 1884 r. Usłyszał wówczas głos Jezusa oraz głos szatana. W rozmowie Pan udzielił złemu duchowi pozwolenia na próbę zniszczenia Kościoła w ciągu około 100 lat, podkreślając, że ostatecznie i tak wspólnota ludzi z Bogiem zwycięży, a bramy piekielne nie zdołają jej przemóc.

Następnie papież ujrzał atak demonów na wiernych, a wreszcie św. Michała i jego aniołów przeganiających napastników, gdy ludzie skierowali do wodza wojsk niebieskich swoje modlitwy. Zaraz po tym widzeniu Leon XIII ułożył tekst wezwania.

Reklama

Papież, który zmarł 20 lipca 1903 roku, przez 25 lat kierował Kościołem. Jego posługa wydała wiele ważnych owoców, do których niewątpliwie należą encyklika „Rerum novarum” oraz modlitwa do św. Michała Archanioła.

pa, KAI, wikipedia.org/Stacja7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Modlitwa do Świętego Michała Archanioła wróciła do kościołów. Dlaczego?

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę