Nasze projekty

Talibowie oskarżeni o zabójstwo ciężarnej policjantki. „Zabili naszą matkę nożem na naszych oczach”

Talibowie w Afganistanie zamordowali policjantkę w ósmym miesiącu ciąży na oczach jej rodziny. Do zabójstwa Negar Masumi doszło w weekend w mieście Czakczaran, stolicy prowincji Ghor w środkowym Afganistanie. Talibowie nie przyznają się do zbrodni.

fot. Unsplash

Zabili naszą matkę nożem na naszych oczach – relacjonował w nagraniu dla CNN syn zabitej – Mohammad Hanif. Także BBC przekazała, że kobieta została zamordowana na oczach rodziny.

Z trzech relacji, na jakie powołuje się BBC wynika, że policjantka, która przed przejęciem przez talibów władzy w kraju pracowała w więzieniu. W weekend została pobita i zastrzelona ma oczach swojej rodziny, a napastnicy mówili po arabsku. Było to podwójne zabójstwo, bowiem kobieta była w 8 miesiącu ciąży.

Reklama

Talibowie zapewniali, że ich obecne rządy będą mniej radykalne niż przed laty. Obiecywali, że kobiety będą miały swoje prawa zagwarantowane w prawie islamu. Jednak już teraz pojawia się coraz więcej doniesień, że w Afganistanie codziennie brutalnie łamane są prawa kobiet.

kw/PAP/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę