Nasze projekty

Szwecja: Były pastor, mąż i ojciec został katolickim księdzem

68-letni Jan Byström, były pastor w Kościele Szwecji, z zawodu psychoterapeuta, mąż i ojciec, został w sobotę 8 maja w katedrze św. Eryka w Sztokholmie wyświęcony na kapłana przez kard. Andersa Arboreliusa – podała strona internetowa szwedzkiej diecezji.

Twitter.com/@samuelinsweden

Ks. Byström będzie sprawował swoją posługę w Uppsali, w parafii św. Wawrzyńca (Larsa), liczącej 3.000 dusz i 75 narodowości.

Przedstawiając go do święceń, jezuita Ulf Jonsson powiedział, że jego „wieloletnie zaangażowanie jako katolickiego świeckiego w parafii św. Wawrzyńca w Uppsali gwarantuje, że jest on vir probatus, odpowiednim do przyjęcia święceń kapłańskich”.

Reklama
Reklama

W swojej homilii kard. Arborelius wymienił zadania, jakie ks. Byström będzie spełniał jako pasterz trzody (taki był temat Ewangelii): Pomóc wielu ludziom w odkryciu, jak blisko jest Jezus w ich zwyczajnym i nieco nudnym życiu”, oraz „dać nadzieję i ufność poprzez sakramenty”, „uwolnić ludzi od tyranii grzechu poprzez spowiedź”, nauczyć „słuchania słowa Bożego, aby stało się ono osobistym przewodnikiem” dla ludzi wierzących – zaznaczył.

ag/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę