Nasze projekty

Szlachetny gest piłkarza. Swoją premię za Euro 2020 przeznaczył na leczenie dzieci

Na bardzo szlachetny gest zdobył się ukraiński piłkarz Ołeksandr Zinczenko. Swoją premię, którą otrzymał za sukces ze swoją reprezentacją podczas Euro 2020 przeznaczył na ściągniecie na Ukrainę niemieckiego chirurga plastycznego, który będzie operował dzieci.

Instagram.com/zbirna.ua

Jednym z objawień turnieju była reprezentacja Ukrainy. Po przegranej z Holandią w pierwszym meczu, Ukraina wygrała z Macedonią i uległa Austrii. Awansowała z trzeciego miejsca w grupie i w 1/8 finału po bardzo dobrym meczu wygrała ze Szwecją 2:1. W ćwierćfinale odpadła z reprezentacją Anglii.

Jednym z jej kluczowych zawodników był Ołeksandr Zinczenko, na co dzień występujący w Manchesterze City. Piłkarz wyróżnia się nie tylko na boisku, ale także poza nim.

Reklama

Zinczenko z pieniędzy, które dostał jako premia za wynik na Euro 2020 postanowił sfinansować przybycie znanego niemieckiego lekarza Klausa Exnera na Ukrainę, który ma zoperować dzieci z wadami wrodzonymi i poparzeniami.

O sprawie na Instagramie poinformowało konto ukraińskiej reprezentacji na Instagramie. „Szlachetny czyn Aleksandrze” – napisano.

ag/Instagram/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę