Sześć lat temu zginął ks. Jacques Hamel. Zamordowano go przy ołtarzu

Ks. Jacquesa Hamela zamordowali przy ołtarzu w kościele w Saint-Étienne-du-Rouvray koło Rouen dwaj dżihadyści.

fot. FRANCE 24 English/ YouTube

W rocznicę jego męczeńskiej śmierci prefekt departamentu Seine-Maritime – Pierre-André Durand i przewodniczący rady departamentalnej Bertrand Bellanger, mer Saint-Étienne-du-Rouvray – Joachim Moyse wraz z siostrą zamordowanego kapłana Roseline wzięli udział w marszu do kościoła św. Szczepana, gdzie została odprawiona msza święta.

Modlimy się w miejscu, gdzie Jacques upadł, jako ofiara szaleństwa ludzi – powiedział metropolita Rouen abp Dominique Lebrun. Po mszy przed merostwem odbyła się świecka ceremonia ku czci ks. Hamela.

85-letni ks. Jacques Hamel został zamordowany 26 lipca 2016 r. w Saint-Étienne-du-Rouvray. Dwaj oprawcy zadali mu 18 ciosów nożem. Ostatnim, śmiertelnym, podcięto mu gardło. W czasie procesu beatyfikacyjnego, który rozpoczął się w 2017 roku, ustalono, że zamachowcy kierowali się nie tylko względami religijnymi, krzycząc w chwili zbrodni islamskie zawołanie „Allahu Akbar”, ale również nienawiścią do wiary chrześcijańskiej i Kościoła. Na swą ofiarę świadomie wybrali kapłana.

Reklama
Reklama

kh, KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę