Siergiej dziękuje Polakom za pomoc Ukraińcom. „Jestem gotów osobiście każdego uścisnąć”

"Osobiście chce podziękować każdemu Polakowi. Jestem gotów, po końcu wojny, osobiście każdego uścisnąć. Chwała Polsce! Chwała Ukrainie!" - mówi Siergiej w nagraniu, za pośrednictwem którego postanowił podziękować Polakom za ich wsparcie i pomoc jakich udzielają uciekającym przed wojną Ukraińcom.

fot. Сергій Лаврук/Facebook.com

W Ukrainie od tygodnia trwa wojna. Ludzie giną w bombardowaniach, miasta zamieniają się w gruzowisko. Tysiące cywilów zostało zmuszonych do ucieczki z własnego kraju. Wielu znalazło schronienie w Polsce, gdzie mobilizacja i społeczna organizacja przeszła najśmielsze oczekiwania. Ukraińcy są poruszeni wsparciem jakie otrzymują od świata.

W sieci pojawiło się nagranie, poprzez które Siergiej, Ukrainiec walczący o swoją ojczyznę postanowił wyrazić swoją wdzięczność.

Jesteście moimi braćmi na zawsze – zwrócił się do Polaków. Nigdy nie zapomnę, że Rosja wstąpiła na moją ziemię i zabiła moich ludzi. Nigdy tego nie zapomnę. Tak samo nigdy nie zapomnę, jak Polacy pomagają Ukraińcom – mówi ze wzruszeniem.

Reklama

Będę bronił swojego kraju. Jestem spokojny, że moje dzieci, moja rodzina jest bezpieczna w waszym domu. Niech zawsze w Polsce będzie spokój, jasne niebo i słoneczko. Niech dzieciaki się bawią. Dorośli niech pracują i rozwijają. Tak ma być. Taki ma być świat – podkreślił.

Jeszcze raz bardzo chcę podziękować polskim posłom, polskim dyplomatom, polskiemu prezydentowi. Osobiście chce podziękować każdemu Polakowi. Jestem gotów, po końcu wojny, osobiście każdego uścisnąć. Chwała Polsce! Chwała Ukrainie! – zakończył.

Pod jego filmem pojawiło się mnóstwo komentarzy z wyrazem wsparcia o ogromnego szacunku. Przesłanie Siergieja na Twitterze udostępnił dziennikarz Tomasz Wolny, pisząc: ja bym Siergieja uścisnął za to, że broniąc Ukrainy – broni też naszego bezpieczeństwa i pomaga obalić Putina z kremlowskiego tronu.

Reklama

pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę