Nasze projekty

Seria profanacji kościołów we Francji. Do kradzieży i zniszczeń doszło w trzech świątyniach

W ostatnich dniach w trzech kościołach we Francji doszło do profanacji Najświętszego Sakramentu, włamań do skarbonek, kradzieży sprzętu liturgicznego i innych zniszczeń.

fot. Channel 82 / Unsplash

W nocy z niedzieli na poniedziałek 10 stycznia w dwóch kościołach w podparyskiej diecezji Saint-Denis doszło do profanacji, kradzieży i zniszczeń. Do podobnej sytuacji doszło również również 7 stycznia w kościele Saint Germain w Vitry-sur-Seine w diecezji Creteil.

We wszystkich trzech przypadkach doszło do profanacji Najświętszego Sakramentu, włamania do skarbonek, kradzieży sprzętu liturgicznego oraz innych zniszczeń.

Kościół Saint-Pierre w Bondy znajduje się w centrum miasta (75-89 rue Jules-Guesde) i jest otwarty codziennie od 8:00 do 20:00. Miejsce zdarzenia zbadała policja kryminalna, a także ekipa techniczna ratusza (we Francji kościoły zbudowane przed 1905 są własnością państwa).

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Baner na zniszczonych murach bazyliki św. Krzyża. „Miłujcie waszych nieprzyjaciół”

Podobne zdarzenie miało miejsce w kościele Saint-Germain-l’Auxerrois w Romainville, znajdującym się także w centrum miasta.

We wtorek 11 stycznia o godz. 19.00 w Bondy została odprawiona msza św. wynagradzająca, którą sprawował biskup diecezji, Pascal Delannoy. W środę ten sam biskup sprawować będzie mszę św. wynagradzającą w Saint-Germain-l’Auxerrois.

Reklama

kh, KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę