ŚDM 2023. Do Portugali przybędzie około 1,4 mln osób

Około 1,4 mln osób przybędzie na zaplanowane w sierpniu 2023 r. Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Tak szacują władze portugalskiej policji, które już zaczęły przygotowania do przyszłorocznego święta młodych.

fot. Alexis Hernandez/cathopic.com

Dziennik “Jornal de Noticias” w poniedziałek podał, że portugalska policja w czasie przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży będzie ochraniać około 50 dużych wydarzeń odbywających się właśnie w ramach spotkania młodych.

Jak podkreślił szef departamentu operacyjnego portugalskiej policji Pedro Moura, jej władze rozpoczęły już współpracę z funkcjonariuszami z innych państw w celu koordynacji działań.

ZOBACZ: ŚDM 2023 w Lizbonie – ruszyła rejestracja dla polskich uczestników

Reklama

Przybędą na nią tłumy, które przyciągną kieszonkowców, dilerów narkotykowych oraz osoby aktywne w innych obszarach przestępczości – dodał Pedro Moura.

Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Lizbonie w dniach 1-6 sierpnia 2023 roku a poprzedzą je Dni w Diecezjach. Ich tematem są słowa zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Łukasza „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39). Za koordynację udziału Polaków w tym spotkaniu odpowiada Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM.

pa, deon.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę